W jaki sposób zapakować przesyłkę zagraniczną?

W jaki sposób zapakować przesyłkę zagraniczną?

Wszystkie paczki muszą spełniać wymagania co do masy i rozmiarów

Dozwoloną masę i rozmiary możesz szybko sprawdzić w kalkulatorze. Jeżeli kalkulator nie pokazuje kosztów wysyłki, skontaktuj się z nami. My znajdziemy dla Ciebie jak najlepszy zposób doręczenia przesyłki.

UWAGA! Podaj zawsze dokładne rozmiary! Jeżeli paczka będzie większa niż rozmiary, które podałeś, kurier może odmówić jej odebranie.

Opakowanie paczki musi być dostosowane do jej zawartości uwzględniając poruszanie się paczek na linii sortowniczej. Polecamy trwałe kartonowe opakowania, boxy i folie do wzmocnienia paczki. Jeżeli chodzi o paczkę o większej masie polecamy również boxy z wzmocnionym dnem. Trzeba myśleć o tym, że przesyłka może być transportowana w różnych pozycjach.

Paczka musi być bardzo dobrze zamknięta i pozostawiona bez otworów. Jeżeli używasz starego boxu lub opakowania, na którym widnieją stare adresy lub etykiety, usuń je – ich pozostawienie może spowodować złe doręczenie przesyłki.

Zawartość przesyłki powinna być dobrze zabezpieczona i nie powinna się w paczce poruszać – w szczególności jeżeli chodzi o przesyłkę, która zawiera więcej przedmiotów.