Pytania i odpowiedzi

Wszystkie paczki muszą spełniać wymagania co do masy i rozmiarów

Dozwoloną masę i rozmiary możesz szybko sprawdzić w kalkulatorze. Jeżeli kalkulator nie pokazuje kosztów wysyłki, skontaktuj się z nami. My znajdziemy dla Ciebie jak najlepszy zposób doręczenia przesyłki.

UWAGA! Podaj zawsze dokładne rozmiary! Jeżeli paczka będzie większa niż rozmiary, które podałeś, kurier może odmówić jej odebranie.

Opakowanie paczki musi być dostosowane do jej zawartości uwzględniając poruszanie się paczek na linii sortowniczej. Polecamy trwałe kartonowe opakowania, boxy i folie do wzmocnienia paczki. Jeżeli chodzi o paczkę o większej masie polecamy również boxy z wzmocnionym dnem. Trzeba myśleć o tym, że przesyłka może być transportowana w różnych pozycjach.

Paczka musi być bardzo dobrze zamknięta i pozostawiona bez otworów. Jeżeli używasz starego boxu lub opakowania, na którym widnieją stare adresy lub etykiety, usuń je – ich pozostawienie może spowodować złe doręczenie przesyłki.

Zawartość przesyłki powinna być dobrze zabezpieczona i nie powinna się w paczce poruszać – w szczególności jeżeli chodzi o przesyłkę, która zawiera więcej przedmiotów.

Towary wyłączone z eksportu

Nie wysyłamy następujących towarów:

Napoje alkoholowe;

Skóry zwierząt (niedomowych);

Towary o szczególnej wartości (np. dzieła sztuki, antyki, kamienie

Szlachetne, złoto i srebro);

Towary/materiały niebezpieczne;

Broń palna

Futra;

Kość słoniowa i produkty z kości słoniowej;

Żywe zwierzęta;

Gotówka oraz przedmioty zbywalne;

Towary łatwo psujące się;

Rośliny

Materiały pornograficzne;

Nasiona

Znaczki pocztowe o wysokiej wartości;

Tytoń i wyroby tytoniowe;

Bagaż pozostawiony bez opieki.

W niektórych krajach jest więcej artykułów zabronionych lub podlegających ograniczeniom wysyłki. Zapewnienie zgodności z regulacjami rządowymi i prawem obowiązującym w każdym kraju należy do obowiązków nadawcy. Zaleca się, aby nadawcy zapoznali się z listą towarów wyłączonych z importu w każdym kraju.

Kurier skandynawia zastrzega sobie prawo do odmowy lub wstrzymania transportu każdej paczki, która nie zawiera szczegółowych danych kontaktowych nadawcy i odbiorcy oraz towarów, których transport uważamy za niewykonalny lub które nie są właściwie opisane, sklasyfikowane lub zapakowane i oznaczone w sposób odpowiedni dla transportu i opatrzone niezbędną dokumentacją.

Kurier skandynawia nie przetransportuje żadnych towarów zabronionych przez prawo lub regulacje urzędów federalnych, stanowych lub lokalnych w krajach pochodzenia i przeznaczenia, lub które mogą naruszać odpowiednie przepisy eksportowe, importowe i inne albo zagrażać bezpieczeństwu naszych pracowników, agentów i kontrahentów lub środkom transportu, albo które – naszym zdaniem – brudzą, plamią lub w inny sposób niszczą inne towary lub sprzęt, albo których transport nie jest uzasadniony ekonomicznie lub operacyjnie.

Usługa, którą oferuje nasza firma powstała na podstawie długoletniego doświadczenia w ramach transportu przesyłek po całym świecie. Naszym celem jest podniesienie jakości oferowanych usług kurierskich w Polsce. Wierzymy, że nasze działanie jest nie tylko ekonomiczne ale dzięki nam już nie musisz stać w długich kolejkach na poczcie. Szybko i sprawnie!

Przesyłkę można wysłać do 200 państw świata, takich jak np. Meksyk, USA, Kanada, RPA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, wszystkie państwa Europy, Azja i większość państw w Afryce.

Do obliczenia opłat za wysłanie listu lub paczki skorzystaj z naszego kalkulatora lub skontaktuj się z nami, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Wystarczy wypełnić formularz na tej stronie i wysłać go do nas. Następnie my zamówimy kuriera, który osobiście odbierze paczkę lub list na podanym przez Ciebie adresie. Przed zamówieniem kuriera skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły dotyczące przesyłki.

Termin doręczenia przesyłki zależy od wybranego kuriera i usługi. np. opcja Standard – ok.3 – 8 dni roboczych, opcja Ekspress – do 48 godz.

Podczas zamawiania poprzez formularz na naszej stronie wyświetlą się również możliwość wybrania firmy kurierskiej wraz z ceną i terminem dostawy.

przy odbiorze

Poprzez strone Kurier Skandynawia

W przypadku listu to maksymalna masa wynosi 2 kg. W przypadku paczki to różnie. Spróbuj wpisać wymiary przesyłki do kalkulatora i zobaczysz, czy kalkulator potrafi obliczyć koszty. Jeżeli nie, nic nie jest stracone! Skontaktuj się z nami i my wybierzemy dla Ciebie odpowiednią możliwość transportu wraz z podaniem kosztów.

W przypadku wszystkich reklamacji po doręczeniu paczki lub listu, które dotyczą zgubienia przesyłki lub jej części, czy jej uszkodzenia, trzeba natychmiast powiadomić o tym kuriera. Wraz z kurierem trzeba następnie spisać protokół o uszkodzeniu paczki. Jeżeli Twoja przesyłka nie została doręczona w terminie, prosimy o kontakt. Więcej informacji znajdziesz w warunkach ogólnych.

a) jeżeli zawartość przesyłki jest niebezpieczna – przedmioty, które mogą wyrządzić szkodę osobą lub majątku. W pierwszym rzędzie to: materiały wybuchowe, łatwopalne, materiały radioaktywne, substancje żrące, materiały o nieprzyjemnym zapachu, broń i amunicja i inne niebezpieczne materiały.

b) jeżeli zawartością przesyłki są narkotyki lub leki i inne środki odurzające. Wyjątkiem są takie materiały lub substancje , które wysyłane są przez instytucje, które mają do ich wysyłania potrzebne oprawnienia.

c) jeżeli zawartością przesyłki są zwłoki ludzkie lub zwierzęce.

d) jeżeli zawartością przesyłki są żywe rośliny i zwierzęta.

e) jeżeli przesyłka, która ze względu na swój charakter sprawia, że jest niemożliwe wykonanie usług transportowych.

f) jeżeli napisy na opakowaniu lub widocznym miejscu przesyłki lub jej zawartość jest wbrew prawu.

h) jeżeli przesyłka zapakowana jest w taki sposób, że mogłaby zabrudzić lub uszkodzić inne paczki – UWAGA! Jeżeli zawartością przesyłki jest towar, który można łatwo uszkodzić, jest niezbędne dobrze ją zapakować z użyciem kartonu lub folii itp. Przed wysłanierm takiej paczki trzeba zawsze skonsultować się z nami!

Z usług naszej firmy może korzystać ktokolwiek – firmy, które wysyłają swoje paczki za granicę, sklepy internetowe, instytucje jak również osoby fizyczne.

Gwarantujemy najtańsze i ekspresowe dostawy Twojej paczki lub listu zagranicę. Zapewniamy EKSPORT I IMPORT przesyłek.

Celem naszej spółki jest zaoferowanie klientom sprawnych usług i najtańszy zposób dostarczenia przesyłek za granicę jak również po terenie Polski. Standardowy czas dostawy przesyłek za granicę nie potrwa w tym przypadku więcej niż 3-8 dni. Ekspresowe przesyłki do większości państw (dokumenty, listy, paczki) jesteśmy zdolni dostarczyć już następnego dnia.

Odebranie przesyłki

Odebranie przesyłki pod podanym adresem zazwyczaj przebiega jeszcze w dzień nadania przesyłki – najpóźniej w ciągu następnego dnia roboczego po otrzymaniu płatności.